30 Mayıs 2023

gizala daily

Teknoloji • Sanat • Eğlence

Alan Wake Remastered Bu Sonbahar için Duyuruldu!

İlk kez 2010 yılında yayınlanan ve korku türünde en sevilen Xbox oyunlarından olan Alan Wake şimdi de Microsoft Windows’a geliyor!

Alan Wake Remastered, Xbox’a, PC’deki Epic Games Store’a ve ilk kez PlayStation’a geliyor. Bu bilgi, Remedy Entertainment’ın yaratıcı direktörü Sam Lake’in ünlü Alan Wake hayran sitesi AlanWake.info için yaptığı açıklamadan anlaşılıyor. Oyun Epic Games tarafından yayınlanıyor.

Açıklamanın tamamını buradan okuyabilirsiniz. Yazıda, Remaster’dan neler bekleyebileceğimiz konusunda bize biraz daha bilgi veren bir bölüm var.

“Orijinal oyun yalnızca Xbox 360 ve birkaç yıl sonra PC için mevcuttu. Yeni nesil platformlar için yeniden düzenlenmiş sürümü çıkarma fırsatından heyecan duyuyoruz. Alan Wake hakkında ne düşündüğünüzü duymak beni heyecanlandırıyor.

Alan Wake Remastered, yıllar önce aşık olduğunuz orijinal deneyimdir. Bunu değiştirmek istemedik. Ancak Alan Wake’in karakter modeli ve sinematikler de dahil olmak üzere her yerde görseller, bazı yeni nesil yükseltme seçenekleriyle güncellendi ve geliştirildi.”

Görünüşe göre yükseltmelerin çoğu tamamen görsel olacak, bu nedenle Remedy’nin oyunu kendileri için özel yapan herhangi bir şeyi değiştirmesinden endişe duyan hayranlar rahat bir nefes alabilir.

Şu anda Alan Wake Remastered hakkında çok fazla bilgiye sahip değiliz, ancak oyun hakkında “yakında” daha fazla bilgi gelecek. Yeniden düzenlemenin hem Signal hem de The Writer DLC’yi içereceğini biliyoruz, ancak American Nightmare hakkında hiçbir bilgi yok.

Alan Wake Remastered bu sonbaharda piyasaya çıkacak, yani son 11 yılı saymazsak çok fazla beklememiz gerekmiyor.