31 Ocak 2023

gizala daily

Teknoloji • Sanat • Eğlence

Gerçekleşen son Nintendo Direct etkinliğine dair tüm detaylar! | 09.02.2022

09.02.2022 tarihinde gerçekleşen Nintendo Direct etkinliğinde yine birbirinden güzel yeni oyun ve yenilik oyunculara tanıtıldı. Gelin kısaca bu yeniliklere bir göz atalım! Nintendo Direct etkinliğinin tamamını izlemek için yukarıda videoya tıklayabilirsiniz.

Etkinlikte: Mario Strikers: Battle League Football, Fire Emblem Warriors: Three Hopes, Xenoblade Chronicles 3 gibi yeni oyunların yanı sıra Mario Kart serisinden 48 farklı bölümün Mario Kart 8’e geleceği gibi yenilikler açıklandı. Mario Kart 8 Deluxe – Booster Course Pass, ilk sekiz bölümüyle 18 Mart’ta piyasaya sürülüyor. Altı bölümün tümünün ise 2023 sonuna kadar çıkması planlanıyor. Bu ücretli DLC ayrıca satın alınabilir ve Nintendo Switch Online + Expansion Pack üyeliği olan herkes tarafından ek ücret ödemeden kullanılabilir.

Klasik Wii Sports serisinin yeni bir versiyonu olan Nintendo Switch Sports, hem yerel* hem de çevrimiçi* olarak oynanabilen altı spor dahil olmak üzere duyuruldu. Nintendo Switch Online üyeleri, 19 ve 20 Şubat’ta gerçekleşecek bir Çevrimiçi Oyun Testine katılmak için kaydolabilecekler.

Splatoon 3 ile ilgili haber almak isteyen hayranlar, bu yaz piyasaya sürüldüğünde oyuna dahil edilecek bir işbirliği modu olan Salmon Run Next Wave ile tanıştırıldı. Ayrıca, Kirby’ye yaklaşan 3D macerasında kullanması için yepyeni bir dizi güçlü dönüşüm sağlayan Mouthful Modu’nun ortaya çıkmasıyla Kirby and the Forgotten Land hakkında yeni bilgiler öğrenildi!

Ayrıca klasik Japon RPG LIVE A LIVE‘ın batıda ilk kez 22 Temmuz’da TRIANGLE STRATEGY ile aynı HD-2D tarzında sunulacağı açıklandı. TRIANGLE STRATEGY’den bahsetmişken, 4 Mart’ta piyasaya sürülmesinden önce oyunun ilk üç bölümünü içeren yeni bir demo yayınlandığını da belirtelim.