30 Mayıs 2023

gizala daily

Teknoloji • Sanat • Eğlence

Insomniac Games PS5 için Wolverine Oyununu Piyasaya Sürüyor

Yaptığı işte en iyisi – ve bunu tekrar yapmak üzere. İyileştirici bir faktöre ve adamantium kaplı bir iskelete sahip Marvel Comics mutantı Wolverine, Spider-Man ve Ratchet and Clank geliştiricisi Insomniac Games tarafından geliştirilen bir oyunla karşımıza çıkacak.Logan, 9 Eylül 2021’deki PlayStation Showcase sırasında çok kısa bir duyuru fragmanında hayranlarına parlak pençelerini gösterdi.

Wolverine uzun zamandır şimdiye kadarki en popüler Marvel Comics karakterlerinden biri ve dövüş yeteneklerini X-Men’e, Avengers’a ve çok daha fazlasına aktarıyor . Insomniac Games’ten Ryan Schneider, PlayStation blogunda yaptığı bir paylaşımda, geliştiricilerin Spider-Man üzerinde çalışırken Logan hakkında bir oyun yapma konusundaki fikirlerinden sıklıkla bahsettiklerini söyledi.

Schneider, “Wolverine, birlikte çalışmaktan gerçekten mutlu olacağımız karakter olarak sürekli ortaya çıktı” diye yazdı. Bu, kısmen Logan ve Peter Parker arasındaki bazı temel benzerliklerden kaynaklanıyor, diye devam etti: “Her iki kahraman da, daha az yetenekli insanları savunmaya derinden mecbur hissediyor.”

Wolverine, yaratıcı yönetmen olarak Brian Horton ve oyun yönetmeni olarak Cameron Christian ile bağımsız bir oyundur. Christian ayrıca Spider-Man: Miles Morales’ın da oyun direktörüydü.

Insomniac Game, Wolverine’i şu an Playstation 5 için geliştirme aşamasında ve ne zaman yayınlanacağı maalesef henüz netleşmedi.