30 Mayıs 2023

gizala daily

Teknoloji • Sanat • Eğlence

Lego Yeni Ürününü Tanıttı: LEGO® Super Mario 64™ ? Block

LEGO® Super Mario™ Evreninin Yeni Üyesi: LEGO® Super Mario 64™ ? Block

LEGO Group, LEGO® Super Mario 64™ ? Block ile hayranların Super Mario 64™ büyüsünü yeniden yakalamalarına olanak tanıyor. ‘?’ Block, Peach’s Castle, Bob-omb Battlefield, Cool, Cool Mountain ve Lethal Lava Trouble gibi tanınabilir mikro ölçekli seviyelerin yanı sıra birkaç mikro figürü ortaya çıkarmak için açılıyor.

LEGO Group bugün Super Mario ve LEGO hayranlarını hafızalarda bir yolculuğa çıkaran ve Nintendo® video oyunundan ilham alan, nostalji dolu yeni seti LEGO Super Mario 64 ? Block’u duyurdu. İkonik Super Mario 64 video oyununun ilk lansmanından yirmi beş yıl sonra gelen ? Blok seti, tuğladan yapılmış büyük bir soru işareti şeklinde. Açılabilen bu blok oyundan dört farklı ancak anında tanınabilir seviyeyi ortaya çıkarıyor: Peach’s Castle, Bob-omb Battlefield, Cool, Cool Mountain ve Lethal Lava Trouble.

Nostaljik oyun anları, yaratıcı olanaklar ve şaşırtıcı işlevlerin benzersiz kombinasyonu ile ‘?’ Blok seti, hayranların Super Mario 64‘ün büyüsünü yeniden keşfetmeleri için benzersiz bir yol.

LEGO® ve Nintendo® işbirliği ile oluşan popüler LEGO® Super Mario™ serisinin en yeni elemanı ‘?’ Blok’u, LEGO tuğlalarıyla oynamanın yeni bir yolunu sevenlerine sunuyor. LEGO Super Mario evreni geçtiğimiz yıl oyuncuların LED ekran ve hoparlör aracılığıyla dijital para toplayabileceği ve geri dönüş alabilecekleri interaktif bir LEGO® Mario™ figürü içeren Başlangıç Seti‘ni tanıtmıştı. Bu yılın başında ise iki karakterin birbiriyle etkileşimde olmasını amaçlayan ve beraber daha fazla dijital para kazanarak daha fazla etkileşime girmelerine, böylelikle daha sosyal bir oyun  deneyimine olanak tanıyan Luigi’li LEGO® Adventure Başlangıç Seti‘ni satışa sunmuştu. LEGO Super Mario evreni ayrıca bir dizi Genişletme Seti ve Güçlendirme Paketi içerir, bu da inşaatçıların sonsuz eğlence için yeni etkileşimli yollarla genişlemelerine, yeniden inşa etmelerine ve benzersiz seviyeler oluşturmalarına olanak tanır.

Super Mario 64 oyunundaki seviyelerin yanı sıra, ‘?’ Blok seti, hayranların favorileri Mario ve Princess Peach gibi ayrıntılı sahnelere yerleştirilebilecek birkaç ikonik karakter mikrofigürünü içerir. Etkileşimli oyun için hayranlar, video oyunundan benzersiz müzik ve sesler için LEGO Mario veya LEGO® Luigi™ figürlerini de ekleyebilir, ayrıca figürlerden gelen gizli tepkileri ortaya çıkaran gizli Güç Yıldızlarını arayabilir. Gücü nasıl bulacağınıza dair ipuçları Yıldızlar Yapım Talimatlarında bulunabilir.

LEGO Group Kıdemli Tasarımcısı Pablo Gonzalez Gonzalez, “Süper Mario hayranlarının LEGO Super Mario deneyimini ne kadar sevdiğini ve Super Mario 64’ün sürükleyici oyun deneyimini yakalayan geleneksel oyunun daha da fazla unsurundan yararlanmak istediğini biliyoruz” dedi. “Klasik oyunun keşif ve sırlarla dolu ikonik seviyeleri olmadan Süper Mario Evrenini hayal etmek zor. Bu harika setle, hem Super Mario 64 video oyununu oynayanlara biraz nostalji yaşatmak hem de bu harika seviyeleri tamamen yeni bir Super Mario izleyici kitlesine tanıtmak için LEGO Super Mario’nun heyecan verici oyun deneyimini geliştiriyoruz.”

LEGO Super Mario 64 ‘?’ Block setinde bulunan öğelerin tam listesi:

  • 2064 parçadan oluşan ‘?’ tuğla blok.
  • Mario, Princess Peach ve King Bob-omb’un yanı sıra Chain Chomp, Big Bully, Bay I, Lakitu, penguen, bebek penguen ve daha fazlasını içeren birkaç LEGO® Super Mario™ mikrofigürü.
  • Super Mario 64 seviyesinin dört ayrıntılı, parçalarla yapılan versiyonu: Peach’s Castle, Bob-omb Battlefield, Cool, Cool Mountain ve Lethal Lava Trouble.

Hayranlar LEGO Super Mario 64’e sahip olabilecekler mi? 1 Ekim 2021’den itibaren yalnızca LEGO Perakende Mağazaları ve LEGO.com’dan satışa sunulacak. 2022’den itibaren dünyanın diğer önde gelen perakendecilerinde satışa sunulacak. Şu an için tavsiye edilen perakende satış fiyatı ise 169,99 EUR/USD’dir.