30 Mayıs 2023

gizala daily

Teknoloji • Sanat • Eğlence

Nintendo Switch Yeni Güncelleme ile Bluetooth Ses Desteği Verecek!

Nintendo America geçtiğimiz günlerde güncellemeyle ilgili bir açıklama yaptı. Bu güncellemede, çok istenen bir özellik olan Bluetooth Ses Desteğinin artık mevcut olacağı görülüyor.

Sürpriz bir güncelleme sayesinde Nintendo Switch’te Bluetooth ses desteği artık mevcut. Sosyal medyada Nintendo, en son Switch güncellemesinin artık mevcut olduğunu ve “ses çıkışı için Bluetooth cihazlarını eşleştirme yeteneği” içerdiğini duyurdu.

Nintendo’dan yapılan duyuru, Switch sahiplerinin yeni eklenen bluetooth ses desteği ile ilgili ek bilgiler bulabileceği bir destek bağlantısı içeriyor. O sayfada bulunan bilgileri aşağıda görebilirsiniz:

  • Bluetooth ses kullanırken bir Nintendo Switch sistemine en fazla iki kablosuz kontrol cihazı bağlanabilir. Bluetooth ses cihazının bağlantısını kesene kadar ek kablosuz denetleyicileri eşleştiremezsiniz.
  • Yerel bir kablosuz çok oyunculu oyun başlatılırken olduğu gibi, yerel iletişim sırasında Bluetooth ses bağlantısı kesilecektir.
  • Bir seferde yalnızca bir Bluetooth ses cihazı eşleştirilebilir, ancak bir Nintendo Switch sistemine en fazla 10 cihaz kaydedilebilir.
  • Bluetooth mikrofonlar kullanılamaz.
  • Bluetooth cihazınıza bağlı olarak ses gecikmesi yaşayabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, Bluetooth ses kullanırken yalnızca iki kablosuz denetleyicinin kullanılabilmesi ve bir seferde yalnızca bir Bluetooth cihazının nasıl desteklendiği gibi Bluetooth ses desteğinde bazı sınırlamalar mevcut.

Genel olarak Nintendo’nun böyle bir güncelleme getirmesi çok hoş. Siz de hemen bir bluetooth kulaklıkla bu güncellemeyi deneyebilir ve düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.