30 Mayıs 2023

gizala daily

Teknoloji • Sanat • Eğlence

Pokémon Legends: Arceus Çok Yakında Nintendo Switch’te!

Sevilen serilerin başında gelen Pokémon serisinin şimdi yepyeni bir oyunu hayranların beğenisine sunulacak. Pokémon Legends: Arceus oyunu 28 Ocak 2021 tarihinde Nintendo Switch için satışa sunuluyor.

Nintendo Switch için Pokémon Legends: Arceus’ta, Sinnoh bölgesinin ilk Pokédex’ini oluşturmak ve tamamlamak için vahşi Pokémon’u yakalayın, inceleyin ve araştırın. Pokémon Legends: Arceus, yeni aksiyon ve RPG öğelerinden ilham alırken, geçmiş Pokémon oyunlarının temel oynanışını da unutturmuyor.

Sinnoh’un Eski Günlerinde Geçen Bir Macera

Pokémon Diamond ve Pokémon Pearl’ün bulunduğu Sinnoh bölgesine getirileceksiniz. Ancak bu hikaye, bir Pokémon Eğitmeni olmak veya bir Pokémon Ligi’ne sahip olmak gibi fikirler bile var olmadan önce, yani çok uzun zaman önce ortaya çıkan bir çağda geçiyor. Sinnoh’u Pokémon Diamond ve Pokémon Pearl günlerindeki bölgeden ayıran vahşi doğa içerisinde yaşayan Pokémon’ları göreceksiniz.

Pokémon’u Yakalayın

Pokémon Legends: Arceus’ta Pokémon’u yakalamak için ve davranışlarını öğrenmek için onları gözlemleyebilir, ardından dikkatlice onlara yaklaşabilir, Poké Ball’unuzu hedefleyebilir ve uçmasına izin verebilirsiniz! Ayrıca, müttefikiniz Pokémon’un yakalamayı umduğunuz vahşi Pokémon ile savaşmasını da sağlayabilirsiniz. Müttefik Pokémon’unuzu vahşi bir Pokémon’un yanına tutarak Poké Ball’u fırlatın ve sorunsuz bir şekilde savaşa girecek ve bildiği hareketlerden birini seçerek Pokémon’unuza komuta edeceksiniz.

İlk Partner Pokémon’unuzla tanışın

Bölgenin ilk Pokédex’ini yaratma maceranıza başlarken, ortak olarak Rowlet, Cyndaquil veya Oshawott’u seçebileceksiniz. Bu üç Pokémon, onlarla çeşitli bölgelere yapılan araştırma gezilerinde karşılaşan bir Pokémon Profesörü ile birlikte geldi.