30 Mayıs 2023

gizala daily

Teknoloji • Sanat • Eğlence

PS5, İngiltere’de En Hızlı Satan Oyun Konsolu Oldu!

Playstation 5 Dünya çapında bulunması en zor olan oyun konsolu olmasına rağmen yeni istatistiklere göre İngiltere’nin en en hızlı satan oyun konsolu olmayı başardı.

Türkiye dahil çoğu ülkede stoklara girdiği an oyuncular tarafından hemen satın alınan Playstation 5, İngiltere’nin en hızlı 1 milyon satılma eşiğine ulaşan oyun konsolu oldu.

Buna rağmen Sony 2021 yılında 18 milyon Playstation 5 satmayı hedefliyor. Ve bunun için çok çalışıyor gibi görünüyor.

İngiltere’deki Toplam PS5 Satışları

GfK analistleri tarafından yayınlanan yeni istatistiklere göre PS5 şu anda İngiltere’de 1 milyon satış rakamına ulaştı. Yalnızca Ağustos ayında, raporlar İngiltere’de 151.500’den fazla oyun konsolunun satıldığını gösteriyor. Toplamda, geçen yıl yaklaşık 1,4 milyon oyun konsolu satıldı, bu 2020’dekinden üçte birinden fazla.

Bir dönem Sony PS5 aylık satışlarda Nintendo Switch’in önüne geçerken, Xbox Series X/S ise üçüncü sırada yer almıştı. Ancak PS5’in yalnızca İngiltere’de 1 milyon satışı geçmesine rağmen, yaşanan stok sıkıntısı konsolu hala geri planda tutuyor! Şimdilerdeyse biraz daha fazla PS5 hissesi piyasaya çıktığından, konsol PS4’ten yaklaşık 3 hafta daha hızlı satılarak 1 milyon eşiğine ulaşmayı başardı.