30 Mayıs 2023

gizala daily

Teknoloji • Sanat • Eğlence

Shazam! Fury of the Gods: İlk Bakış!

Son yıllarda DC Evreni’ne ait en sevilen yapımlardan olan Shazam!, 2019 yılında başlayan serüvenine bir yeni filmle devam ediyor. Serinin ikinci filmi Shazam! Fury of the Gods’ın çekimlerine Mayıs ayında başlanmıştı. Çekimleri devam eden filmden görüntüler gelmeye devam ediyor. 2023 yılında beyaz perdede olacak filmin başrolünde Zachary Levi bulunurken, birçok yeni karakterin filme dahil olduğunu görüyoruz.

Birlikte süper kahraman ve çocuk kimliklerinde Billy Batson’ı oynayan aktörler Zachary Levi ve Asher Angel, yapımın 2021 çekimleri sırasında sette çekilen görüntüleri tanıttı. Kadroya, Rachel Zegler (West Side Story), Helen Mirren (Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw) ve Lucy Liu (Kill Bill) tarafından oynanan Atlas’ın kızları olan bir dizi yeni kötü karakter katılıyor.

Görüntüler, Shazam ailesinin yepyeni kostümleri içinde çok sayıda fotoğrafının yanı sıra filmin yeni kötüleri, Liu ve Mirren tarafından oynanan antik tanrıçaları içeriyor. Oyuncular ve ekip; minotorlar, harpiler ve ejderhalar, Atina’dan tanrılar diyarına kadar olan yerlere ziyaretler ve çok sayıda araba kazasının yanı sıra  patlama ve hatta biraz genç romantizm sözü verdi.

Shazam!’ın çekirdek kadrosunun çoğu, Jack Dylan Grazer ve Freddy Freeman olarak Adam Brody de dahil olmak üzere Shazam! Fury of the Gods için geri döndü. Ayrıca Billy’nin koruyucu kardeşlerini ve süper güçlü enkarnasyonlarını oynayan diğer çocuk oyuncu/yetişkin çiftleri (Bu sefer kendi süper kahraman benliğini oynayan Billy’nin en büyük kız kardeşi Grace Fulton hariç) de bu filmde olacak.

Yönetmen David F. Sandberg, Haziran ayında attığı tweette filme dair kostümlerin bir görüntüsünü paylaşmıştı.

2 Haziran 2023 tarihinde vizyona girmesi beklenen Shazam! Fury of the Gods için heyecanlı bekleyiş sürüyor