30 Mayıs 2023

gizala daily

Teknoloji • Sanat • Eğlence

Shin Megami Tensei V Nintendo Switch’e Geliyor!

Shin Megami Tensei V 12 Kasım 2021’de Nintendo Switch için yayınlanıyor. 

Tanrılık Seni Bekler
Nintendo Switch’teki Shin Megami Tensei V’de tanrılar ve iblisler arasındaki güç mücadelesinin ortasında ölmekte olan bir dünyanın kaderini şekillendirin. Bu geniş kapsamlı RPG’de, kutsal olmayan bir ülkede yüzlerce iblise karşı ve onunla birlikte savaşmak için son derece güçlü bir varlığın, Nahobino’nun kontrolünü elinize alın.

Ne insan ne de iblis, yeni yaratılmış Nahobino ve arkadaşları neyin kurtarılmaya değer olduğuna karar vermeli… ve onun adına her şeyi feda etmeye hazırlanmalı.

Şeytani Bir Dünyayı Keşfedin
Sıradan bir lise öğrencisi olarak, kendinizi bir zamanlar Tokyo’nun kalıntılarıyla dolu çökmekte olan bir diyarda buluyorsunuz. Da’at olarak bilinen bu ölüler diyarı, savaşla harap olmuş, harabeleri arasında pek çok sır ve her köşesinde tehlike barındırıyor.

Bu ıssız arazide iblisler tarafından kurulan hayatta kalmanın tek yolu, Aogami adında gizemli bir figürün elini tutmaktır. Birleşerek, şeytanlarla savaşma veya arkadaş olma yeteneğine sahip lanetli bir varlık olan Nahobino olursunuz.

Bu yeni güçle Tokyo’ya ne olduğunu öğrenin ve dünyanın kaderini belirleyin.

Yeni Keşfettiğiniz Gücü Kullanın
Kullanmazsan güç ne işe yarar? Da’at’ta yaşayan sayısız iblis, nereye giderseniz gidin size meydan okuyacaktır. Yeni yeteneklerinizi test edin ve sıra tabanlı savaşlarda her türden şeytana karşı savaşın. Her savaşta üç adede kadar iblis yanınızda savaşabilir, bu nedenle saldırı seçeneklerinizi genişletebilecek müttefikler için daima tetikte olun.

Birçok iblisin zayıf yönleri vardır, ancak bunları isteyerek ortaya çıkarmazlar. Zayıf noktaları ortaya çıkana kadar çeşitli saldırılar başlatın. Zayıf bir noktaya yapılan her başarılı vuruş, büyük hasar verecek ve saldırıya kesintisiz devam etmek için size art arda ek dönüşler sağlayacaktır.

Her dönüşte özel enerji olan Magatsuhi toplayın ve bunu düşmanlara kritik hasar verebilecek veya takımınızı destekleyebilecek güçlü hareketleri serbest bırakmak için kullanın.

Şeytani Numaralar

Kurnaz iblisler, zayıf yönlerinizden yararlanmaktan çok mutlu olduklarından ve Magatsuhi de dahil olmak üzere aynı stratejileri size geri döndüreceğinden, keni ayaklarınız üzerinde durun. Düşmanları iyi inceleyin, kararlılıklarını test edin ve avantajınızı korumak için her zaman zayıf yönlerine bastırın. Sadece aptallar hazırlıksız korkutucu düşmanlarla yüzleşir – sizi ezmeden önce onları çabucak ezin! Ancak tek bir darbede yok edilmek istemiyorsanız, zorlu düşmanlarla karşılaştığınızda koruma fikrinden vazgeçmeyin…

Şeytanlarla Anlaşmalar
Şeytanlar kaprisli ama gerekli müttefiklerdir. Da’at’ta gezinmek onlarsız imkansızdır. Sonuçta, iblislerle diğer iblislerden daha iyi kim savaşabilir? Ama önce, onları amacınıza katılmaya ikna etmelisiniz…

Bazı iblisler, savaştan tamamen kaçınmak için bir ittifak önerebilir, ancak çoğu zaman müzakereyi başlatmak zorunda kalacaksınız – darbeler takas edildikten sonra bile. Elbette tüm iblisler dinlemeye meyilli olmayacak. Senden daha güçlü olanlar senin iradene boyun eğmeyi reddedecekler, ama onlar merhametli olabilirler… doğru fiyata.

İblisler, bir hevesle fikirlerini değiştirecek mizaçlı yaratıklardır. Bazıları güç veya zeka gösterileriyle kazanılırken, diğerleri övünen bir tavrı takdir etmeyecektir. Sağlık, para veya bir eşya olsun, sadakatlerini satın almak için fedakarlıklar gerekli olabilir, bu nedenle ilerlemeden önce riski ödülle dikkatlice tartın. Yine de bir müzakerede başarılı olursanız iblis sonuna kadar yanınızda savaşacaktır.

Demon Fusion ile takımınızın yeteneklerini daha da genişletin ve tamamen yeni şeytanlar yaratmak için mevcut ortaklarınızdan bazılarını bir araya getirin. Birkaç özel iblisi bir araya getirerek, başka hiçbir yerde bulunmayan özellikle güçlü iblisler bile yaratabilirsiniz. Da’at’ın para birimi Macca karşılığında daha önce kaydettiğiniz ek müttefikler de çağrılabilir.