31 Ocak 2023

gizala daily

Teknoloji • Sanat • Eğlence

Squid Game’den Yeni Rekor!

Son zamanların popüler dizisi Squid Game yeni bir rekora imza attı! Şimdiye kadar olan tüm Netflix yapımlarını geride bırakarak 111 Milyon kişi izlenmesi ile Netflix  rekorunu kırdı!

Squid Game’in Türkiye’de de olduğu gibi tüm dünyadaki popülaritesi yadsınamaz bir gerçek. 17 Eylül’de gerçekleşen lansmanından bu yana 111 milyondan fazla kişiye ulaşarak Netflix’in en çok kişiye ulaşan dizisi oldu.

Squid Game sosyal medyada da yankılarını hala sürdürürken Netflix’te yeni izleyicilerin de ilgisini çekmeye ve izlenme sayısını artırmaya devam ediyor. 90 ülkede zirvede bulunan Squid Game, tahtın önceki sahibi Bridgerton’ı 50 milyon farkla yerinden etti.

Totalde 111 milyon şaşırtıcı bir sayı olsa da, Netflix’in herhangi bir bölümün en az iki dakikasını izleyen herkesi görüntüleme olarak saydığını akılda tutmakta fayda var. Yani 111 milyon kişi Squid Game’i en az iki dakika izlemiş olsa da, bu 111 milyondan kaçının diziyi sonuna kadar izlediği belli değil. Squid Game dokuz bölümden oluşuyor ve her bölümün uzunluğu yaklaşık bir saat.

En az iki dakika Squid Game’i kontrol eden ve bunun neyle ilgili olduğunu merak eden 111 milyon insandan biri değilseniz, dizi, her biri umutsuzca borç altında kalan karakterlerin hikayesini anlatıyor. Para kazanmak için (45 milyar Won’luk bir ödül söz konusu), sonunda her biri kendilerine uğursuz gelen bir dizi çocuk oyununa katılırlar. Bu çocuk oyunlarına örnek olarak Kırmızı Işık, Yeşil Işık ve misketler verilebilir.

Açıkçası spoiler vererek diziyi sizin için mahvetmeyeceğiz, ancak dizide bir “battle royale” havası olduğunu söyleyebiliriz. Biz de diziyi izledik ve sonuna kadar heyecan verici şekilde ilerlediğini söyleyebiliriz. Dizinin sevenleri ise şimdiden yeni sezonun gelip gelmeyeceğini merak ediyor.