30 Mayıs 2023

gizala daily

Teknoloji • Sanat • Eğlence

Star Wars: Knight of the Old Republic Remake PS5 için Duyuruldu!

Star Wars: Knights of the Old Republic, sadece piyasadaki en iyi Star Wars oyunlarından biri değil, aynı zamanda dünya çapında birçok kişinin favori oyunu olma özelliğini taşıyor. Lucasfilm ve Aspyr, Xbox’a ilk kez 2003 yılında gelen klasik oyunun yeniden çevrimini PS5 konsola özel olarak getiriyor.

Bu yılın başlarında Aspyr, daha önce THQ Nordic AB olarak bilinen ve Gearbox Software’in sahibi olan Embracer Group tarafından satın alındı.

Orijinal Star Wars: Knights of the Old Republic, 2003 yılında orijinal Xbox için piyasaya sürüldü ve daha sonra PC ve mobil platformlara taşındı. Devam oyunu olan Star Wars: Knights of the Old Republic 2 – The Sith Lords, Obsidian Entertainment tarafından geliştirildi ve 2004’te piyasaya sürüldü. Son yirmi yılda Knights of the Old Republic sevilen bir favori olarak kaldı ve popüler Star Wars medyası tarafından referans alınmaya devam ediyor.

Aspyr, bir haber bülteninde Star Wars: Knights of the Old Republic – Remake’in “sıfırdan baştan aşağı yeniden inşa edildiğini” söyledi. Yeniden çevrimin geliştirilmesi, “Lucasfilm Games ile yakın işbirliği içinde çalışan geliştirici ve yayıncı Aspyr’de endüstri gazilerinden oluşan yeni oluşturulan bir ekip” tarafından yönetiliyor.

Aspyr, Windows oyunlarının Mac bağlantı noktalarını oluşturma ve konsollar ve mobil cihazlar için klasik oyunları – Star Wars: Republic Commando, Jedi Knight 2: Jedi Outcast ve Star Wars Episode I: Racer gibi oyunları canlandırma konusundaki çalışmalarıyla tanınıyor.