31 Ocak 2023

gizala daily

Teknoloji • Sanat • Eğlence

TEKNİK DESTEK

2017 yılında piyasaya sürülen Nintendo Switch ve Nintendo Switch Lite son dönemin en popüler ve en sevilen oyun konsolları arasındaki yerini koruyor. Konforlu bir oyun deneyimi sunan bu iki oyun konsolunda bazı sorunlar ortaya çıkabiliyor. Sizler için bu sorunları ve çözüm yollarını derledik.

1- Drift Problemi

Drift (Kayma) problemi maalesef Nintendo Switch’lerde çok sık karşılaşılan bir sorun. Joy-con’larda bulunan analog tuşlarının istemsiz hareket etmesine ve oyun içerisinde karakterinizin kontrolsüz davranışlarına sebebiyet vermektedir. Bu da olumlu bir oyun deneyimi yaşatmamaktadır. Bu soruna çözüm olarak bazı servis noktaları W40 veya benzeri spreyler kullanarak bu sorunu geçici olarak ortadan kaldırmaktadır. Ancak bu sorun için en iyi çözüm analog tuşunun orijinali ile değişimi olacaktır. Böylece drift problemi tümüyle ortadan kalkmış olacaktır. (Detaylı bilgi ve fiyat için 0212 598 47 47 numaralı telefonu arayabilirsiniz.)

2- Şarj Problemi

Nintendo Switch’lerde görülebilecek bir diğer problem şarj alma sıkıntısı ve dolayısıyla cihazın açılmaması durumudur. Bu gibi bir problemde akla ilk gelen durum şarj soketindeki arıza olacaktır.

Cihazın şarjda iken oynamaya devam edilmesi sırasında cihaz elden düşerse veya darbe alırsa şarj girişi soket içerisinde baskı oluşturmuş ve sokete zarar vermiş olabilir. Bu da soketin arızalanıp şarj almamasına sebebiyet verir. Eğer anakarta zarar gelmediyse veya cihaz sigortaları yanmadıysa sadece şarj soketinin değişmesiyle cihazınız eski haline dönecektir. (Detaylı bilgi ve fiyat için 0212 598 47 47 numaralı telefonu arayabilirsiniz.)

3- Fan Arızası

Şarj soketinde herhangi bir sorun olmadığı halde cihazınız açılmıyor mu? Bunun nedeni fanın arızalanmış olması olabilir. Zamanla fan içerisinde biriken toz fanın soğutma görevini yerine getirmemesine ve cihazın aşırı ısınmasına neden olur. Cihaz aşırı ısındığında ise kendini kapatır ve tekrar açılmayabilir. Fan doğru çalışmadığı halde tekrar tekrar cihazı açarak çalışmaya zorlamak ise anakarta ciddi zarar verir. Bu nedenle böyle bir durumda sadece fanın kontrollü olarak temizlenmesi yeterli olacaktır. Eğer fan temizlendiği halde cihazınız açılmazsa en iyi çözüm ise fanın değiştirilmesi olacaktır. (Detaylı bilgi ve fiyat için 0212 598 47 47 numaralı telefonu arayabilirsiniz.)

4- Ekrana Zarar Gelmesi

Nintendo Switch konsollar da birçok elektronik cihaz gibi bir dokunmatik üst ekran ve alt ana ekrandan oluşur. Herhangi bir kırılma veya çizilme durumunda üst ekranın değişmesi sorunu ortadan kaldıracaktır. Ancak derin hasarların ana ekrana zarar vermesi halinde ana ekranın değişmesi gerekecektir. Dokunmatik özelliğinin çalışmaması durumunda ise yine üst ekranın değişmesi yeterli olacaktır. (Detaylı bilgi ve fiyat için 0212 598 47 47 numaralı telefonu arayabilirsiniz.)

Eğer Nintendo Switch konsolunuzun garanti süresi devam ediyorsa bu sorunları dert etmenize hiç gerek yok! Yetkili satıcınız sizi Nintendo Türkiye’ye yönlendirebilir veya kutu içerisindeki garanti belgesinin arkasında bulunan iletişim bilgilerinden Nintendo Türkiye’ye ulaşabilirsiniz.

Cihazınız yurt dışından satın alındıysa veya garanti süresi dolduysa gizala size bu konuda yardımcı olacaktır. Ücretli servis için aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

Detaylı bilgi ve fiyat desteği için 0212 598 47 47 numaralı sabit hattan veya 0532 297 54 98 numaralı Whatsapp hattından gizala’ya ulaşabilirsiniz.

Gizala Elektronik – Kartaltepe mah. Hayırlı cad. No:34/A Küçükçekmece/İSTANBUL