30 Mayıs 2023

gizala daily

Teknoloji • Sanat • Eğlence

The Last of Us Dizisinden Yeni Bir Görsel Yayınlandı

Sonunda merakla beklenen an geldi. Naugty Dog attığı tweet ile HBO’nun yapımını üstlendiği The Last of Us live-action uyarlamasından yepyeni bir fotoğraf paylaştı.

Video oyunları hayranıysanız, 26 Eylül 2013’ün Cordyceps virüsünün kontrolden çıktığı ve Joel ile Ellie’nin macerasının bir parçası olarak dünyayı kasıp kavurduğu gün olduğunu bilirsiniz. Naughty Dog tipik olarak bu günü gerçek dünyada özel duyurular, indirimler ve ürünlerle kutlamayı sever – ve bu yıl da  kesinlikle sevenlerini hayal kırıklığına uğratmadı.

Birçoğumuzun umduğu gibi ortada bir fragman olmasa da, bu yine de oldukça çarpıcı bir fotoğraf. Hayır, elbette henüz yüzlerini göremiyoruz ama Pedro Pascal ve Bella Ramsey’in, Joel ve Ellie rolünde olduğunu biliyoruz. Ellie’nin sırt çantasındaki rozetlerden Joel’in saçındaki soluk gri çizgilere kadar ayrıntılara gösterilen özen de dikkat çekici.

The Last Of Us’ın ilk serisinin 2013 oyununun konusuna uyarlanacağını biliyoruz. Joel, dünyayı paramparça eden virüse bir tedavi bulmak için Ellie’yi Atşeböceklerine teslim etmek üzere onunla Amerika’yı dolaşmak zorunda. Yol boyunca hem insanlarla hem de enfekte olmuş tehditlerle karşı karşıya kalacaklar ve hayatta kalmak için ne gerekiyorsa yapacaklar.

The Last Of Us’ın 2022’de yayınlanması bekleniyor ve yapımcılığını Craig Mazin (Chernobyl) ve video oyunlarını yöneten Neil Druckmann üstleniyor. Ayrıca yakın zamanda Druckmann’ın canlı aksiyon dizisinin en az bir bölümünü yöneteceği açıklandı -ki şüphesiz izlemesi muhteşem olacaktır.